​​

Genel Bilgi​

 • Kaldıraçlı olarak işlem yapabilir miyim?

  ​Hayır. Sadece vadesiz hesabınızdaki bakiye ile işlem yapabilirsiniz.

 • TFXTARGET'ın kaç modülü bulunmaktadır?

  ​TFXTARGET’ın üç modülü mevcuttur. Arbitraj modülünde hesabınızdaki bakiye kadar işlem yapabilirsiniz. Teminatlı İşlem modülünde limitinize istinaden gün içinde kullanmak üzere kur referansı oluşturabilirsiniz. Forward modülü ise ileri vadeli kur bağlayabilme imkanı sağlamaktadır.

 • Döviz alım ve satım kurları arasındaki marjlar sabit değil. Gün içinde değişiklik gösteriyor.

  ​Doğru. TFX Target fiyatlar piyasa likiditesine göre şekillenmektedir. Bu yüzden alış satış arasındaki fark sabit değildir.

 • Özellikle saat 20:00'den sonra içinde TRY barındıran döviz çiftlerinde alım satım marjları çok açılıyor. Bu kurlar piyasa kurları mıdır?

  ​Evet. Özellikle TRY kurlarında belirleyici piyasa Türkiye piyasası olduğu için, Türkiye’nin kapalı olduğu durumlarda likiditeye bağlı olarak spreadler genişleme görülebilir.

 • İşlem yaptıktan ne kadar süre sonra hesabından para çekebilirim ?

  ​TFXTARGET ile yapılan işlemlerin tamamı hesaben yapılmaktadırBu nedenle arzu ettiğiniz heran hesabınızdan bakiye çekebilirisiniz. Yüksek tutarlar için şubeniz ile irtibata geçmenizi rica ederiz.

 • Resmi tatillerde de işlem yapabilir miyim?

  ​Evet, hesaplarınız müsait olduğu sürece TFX Target üzerinden 5/24 işlem yapabilirsiniz. Herhangi bir tatile bağlı olarak işlem yapılamayacak döviz çiftleri TFX Target tarafından tüm müşterilere bildirilmektedir.

 • Vadeli olarak işlem yapabilir miyim?

  Evet.Türkiye Finans Katılım Bankasının sağladığı limitler dahilinde 365 gün vadeye kadar forward işlemlerinizi çok rahat bir şekilde yapabileceksiniz

 • Emir giriş ekranında bazı kısaltmalar var (İ.E.K.G,  G.İ.G. ÖZEL) . Bunlar ne anlama geliyor?

  - İ.E.K.G. İptal Edilene Kadar Geçerli     Siz iptal etmediğiniz sürece yaşayan emir tipidir.

  - G.İ.G. Gün İçinde Geçerli                     Emirin verildiği gün saat 23:50'ye kadar yaşayan emirdir.

  - ÖZEL.                                                     Kullanıcı tarafından belirlenen tarih ve saate kadar geçerli.