Skip Ribbon Commands
Skip to main content
SharePoint

Skip Navigation LinksIcerik-Detay
Home

Güne başlarken piyasalar

26.07.2018 - 10:53:13

Usd/TL
 
Merkez Bankası’nın faiz kararının ardından yükselişe geçen Dolar/Tl ABD ve Türkiye arasında bir süredir krize dönüşen Rahip Andrew Brunson’un tutukluluğunun ev hapsine alındığı haberi ile birlikte gevşedi. Bugün en düşük 4,7837 seviyesi görüldü.
 
Trump ve Avrupa Komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker’ın beklenen toplantısı gerçekleşti. Sürtüşmeyen neden olan pek çok konu üzerinde anlaşmaya varıldığı duyuruldu. Görüşmenin olumlu geçmesi de kurdaki düşüşü destekledi. Görüşmenin ardından dolar endeksi 94,090 seviyesine kadar gevşedi.
 
Eur/Usd
 
Bugün Avrupa Merkez Bankası faiz kararını takip edeceğiz. Faizlerde bir değişiklik beklenmemekle birlikte gelecek dönemler için faiz artışına yönelik ipuçları Draghi’nin açıklamalarından takip edilecek. Dolar endeksine baktığımız zaman bir geri çekilme söz konusu. Dolayısıyla gün içerisinde Euro lehine fiyatlamalar takip edebiliriz.
 
Altın
 
Dolar endeksindeki düşüşle birlikte sarı metalde yükseliş eğilim. Yarın açıklanacak ABD büyüme rakamları önem arz ediyor sarı metal için.