Skip Ribbon Commands
Skip to main content
SharePoint

Skip Navigation LinksIcerik-Detay
Home

GÜNLÜK PİYASA YORUMU

27.11.2018 - 09:38:15

Usd/TL

 

Dün kurda Türk Lirası lehine hareket takip ettik. Veri gündemi sakindi. Bu hafta Trump ve Xi'nin görüşmesi merakla bekleniyor. Trump ve Xi arasındaki görüşmenin olumlu geçeceği beklentisi piyasada ılımlı bir hava oluşturmuştu.Trump ise Çin'e yönelik 200 milyar dolar tutarındaki ithalat için uygulanacak gümrük tarifesinin %10'dan %25 seviyesine çıkarılması planında şu an için bir değişiklik olmayacağını ifade etti.

 

Eur/Usd

 

Paritede İtalya bütçe  ve Brexit sürecine yönelik gelişmeler takip ediliyor.  Brexit konusunda 11 Aralık'ta parlamentoda yapılacak oylama önem arzetmekte. Bir sonuca varılamaması parite üzerindeki baskıyı arttırabilir. İtalya tarafında ise henüz olumlu bir gelişme takip edilmedi. Parite şu an için 1,1340 seviyesinde yer alıyor. Gün içerisinde veri akışı sakin. Haber akışı takip edilecek.

 

Altın

 

Dolar endeksinin tekrar yükselişe geçmesi sarı metali baskılıyor. Dolar endeksi şu an 97,065 seviyesinde yer alıyor. Bu yükselişte Trump'ın Çin'e yönelik ek gümrük vergisi tehdidi etkili oldu.Ons altın 1220,95 dolar seviyesinde yer alırken, gram altın 204,30 TL seviyesinde yer alıyor.

 

Veri Akışı

 

ÜlkeSaatVeriBeklenenBir Önceki
ABD 17:00

S&P/CS Konut Fiyat Endeksi Bileşik - 20 Mevsimsellikten Arındırılmış (Yıllık)

 

%5,3%5,5
ABD18:00Conference Board (CB) Tüketici Güveni136,2137,9

 

 

Burada belirtilen bilgiler, Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş tarafından, güvenilirliğine ve doğruluğuna inanılan kaynaklardan, okuyucuyu bilgilendirmek amacıyla derlenmiştir. Resmi kaynaklardan alınan bilgilere dayalı yapılan yorumlar ve tahminler, o tarihteki kanımızı yansıtmaktaysa da bu bilgiler, hiçbir şekilde yatırım danışmanlığı faaliyeti olarak değerlendirilemeyecektir. Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. söz konusu kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu bilgilerin kullanılmasından doğabilecek zararlardan dolayı, hiçbir sorumluluk kabul etmez. İşbu rapor içerisindeki bilgilere ait telif hakkı kendimize ait olup, üçüncü kişilerce izinsiz kullanılamaz, çoğaltılamaz veya kopyalanamaz