Skip Ribbon Commands
Skip to main content
SharePoint

Skip Navigation LinksIcerik-Detay
Home

GÜNLÜK PİYASA YORUMU

30.11.2018 - 10:19:26

Usd/TL

 

Dün 7-8 Kasım tarihlerinde gerçekleşen FOMC Toplantı Tutanaklarını takip ettik. Üyelerin büyük çoğunluğu faiz artışını destekliyor. Toplantı tutanaklarıyla birlikte 18-19 Aralık'ta gerçekleşecek olan FOMC Toplantısında faiz artışına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

 

Bugün Buenos Aires'te gerçekleşecek olan G-20 zirvesi ön plana çıkıyor. ABD Başkanı Trump ve Çin Devlet Başkanı Xi'nin bu zirvede görüşecek. Bu görüşme bir süredir devam eden ABD ve Çin arasındaki ticaret anlaşmazlıklarının çözümü için büyük öneme sahip.

 

Eur/Usd

 

Paritenin İtalya ve Brexit sürecinden dolayı yükselişi sınırlanmaya devam ediyor. Piyasanın odağında 11 Aralık'ta parlamentoda oylanacak olan Brexit anlaşması yer alıyor. ABD Başkanı Trump ve Çin Devlet Başkanı Xi'nin görüşmesine ait açıklamalar yakından takip edilecek. Aynı zamanda İtalya ve Brexit sürecine yönelik haberler de odağımızda olacak.

 

Altın

 

Ons altın 1224,08 dolar seviyesinde yer alırken, gram altın 201,57 TL seviyesinde yer alıyor. Dolar endeksi şu an itibariyle 96,780 seviyesinde yer alırken, ABD 10 yıllık tahvil faizi %3,022 seviyesinde yer alıyor. ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki düşüşün sarı metali desteklemeye devam ettiğini söyleyebiliriz. Gün içinde odağımız ABD Başkanı Trump ve Çin Devlet Başkanı Xi'nin görüşmesi olacak.

 

Veri Akışı

 

ÜlkeSaatVeriBeklenenBir Önceki
Almanya10:00Almanya Perakende Satışları (Aylık)%0,5%0,1
Euro Bölgesi13:00Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) (Yıllık)%2,2%2,2
Euro Bölgesi13:00İşsizlik Oranı %8,1
ABD17:45Chicago Satın Alma Müdürleri Endeksi59,058,4

 

Burada belirtilen bilgiler, Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş tarafından, güvenilirliğine ve doğruluğuna inanılan kaynaklardan, okuyucuyu bilgilendirmek amacıyla derlenmiştir. Resmi kaynaklardan alınan bilgilere dayalı yapılan yorumlar ve tahminler, o tarihteki kanımızı yansıtmaktaysa da bu bilgiler, hiçbir şekilde yatırım danışmanlığı faaliyeti olarak değerlendirilemeyecektir. Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. söz konusu kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu bilgilerin kullanılmasından doğabilecek zararlardan dolayı, hiçbir sorumluluk kabul etmez. İşbu rapor içerisindeki bilgilere ait telif hakkı kendimize ait olup, üçüncü kişilerce izinsiz kullanılamaz, çoğaltılamaz veya kopyalanamaz