Skip Ribbon Commands
Skip to main content
SharePoint

Skip Navigation LinksIcerik-Detay
Home

GÜNLÜK PİYASA YORUMU

28.12.2018 - 09:47:35

Usd/TL

Dün yurtiçinde bir veri takip takip edilmedi. Dolar endeksinde takip ettiğimiz gerileme ise kurdaki aşağı yönlü hareketleri destekledi. ABD'de hükümetin kapalı olması da dolar üzerinde baskı oluşturmakta. Gün içinde yurtiçinde takip edeceğimiz bir veri bulunmamakla birlikte ABD tarafında takip edeceğimiz veriler fiyatlar üzerinde hareket yaratabilir.

 

Eur/Usd

Dolar endeksindeki geri çekilme ile birlikte parite 1,14 seviyesinin üzerine geçti. Dolar endeksi şu an itibariye 96,394 seviyesinde yer alırken, parite 1,1457 seviyesinde yer alıyor. Dün ABD tarafında takip ettiğimiz tüketici güveni ise beklentilerin oldukça geldi. Verinin beklentinin altında gerçekleşmesi de paritedeki yukarı yönlü hareketi destekledi. Bugün ABD tarafında takip edeceğimiz veriler parite üzerinde harekete neden olabilir.

 

Altın

Ons altın 1279,55 dolar seviyesinde yer alırken, gram altın 215,60 TL seviyesinde yer alıyor. Dolar endeksindeki geri çekilme sarı metali destekliyor. Fed Başkanı Powell'ın Trump ile görüşmeye açık olduğunu belirtirken, Trump da istekli olduğunu ifade etti. Gün içerisinde dolar endeksindeki harekete bağlı olarak sarı metalde hareketlenme yaşanabilir.

 

Veri Akışı

 

ÜlkeSaatVeriBeklenenBir Önceki
ABD16:30Mal Ticaret Dengesi -76,98B
ABD17:45Chicago Satın Alma Müdürleri Endeksi63,066,4
ABD18:00Askıdaki Konut Satışları (Aylık)-%0,5-%2,6

 

Burada belirtilen bilgiler, Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş tarafından, güvenilirliğine ve doğruluğuna inanılan kaynaklardan, okuyucuyu bilgilendirmek amacıyla derlenmiştir. Resmi kaynaklardan alınan bilgilere dayalı yapılan yorumlar ve tahminler, o tarihteki kanımızı yansıtmaktaysa da bu bilgiler, hiçbir şekilde yatırım danışmanlığı faaliyeti olarak değerlendirilemeyecektir. Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. söz konusu kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu bilgilerin kullanılmasından doğabilecek zararlardan dolayı, hiçbir sorumluluk kabul etmez. İşbu rapor içerisindeki bilgilere ait telif hakkı kendimize ait olup, üçüncü kişilerce izinsiz kullanılamaz, çoğaltılamaz veya kopyalanamaz