Skip Ribbon Commands
Skip to main content
SharePoint

Skip Navigation LinksIcerik-Detay
Home

GÜNE BAŞLARKEN PİYASALAR

31.12.2018 - 09:09:36

Küresel piyasalar yılın son işlem gününü kapatmaya hazırlanıyor. ABD ile Çin arasında ticaret konusunda iyimser gelişmelerin ardından Asya piyasaları değer kazandı. ABD dolar endeksi 96,462 puan seviyelerinde işlem görmektedir. ABD hazine tahvillerinin getiri azaltması üzerine doların talebini azalttı. Avrupa tarafında ise EURUSD paritesi 1,1426 seviyelerinde yılı kapatmaya hazırlanıyor.

Yurtiçinde yıllın son gününde USDTRY kuru 5,29 seviyelerinde, EURTRY kuru ise 6,02 seviyelerinde işlem görmektedir. Sepet kur ise 5,65 seviyelerinde işlem görmektedir. Yurtiçinde yerel seçimler ve Suriye'ye yönelik operasyonlar gündemde yerini korumaktadır.

Altın fiyatları yılın son çeyreğinde ciddi bir değerlenme ile kapatmaya hazırlanıyor. Ons altın 1277 dolar seviyelerinde işlem görmektedir. Gram altın ise 217 TL seviyelerinde işlem görmektedir.

Petrol fiyatları ise yıllın son günlerinde değer kayıpları ile yılı kapatmaya hazırlanıyor. Brent petrol 53 dolar, ham petrol ise 45 dolar seviyelerinde işlem görmektedir.