Skip Ribbon Commands
Skip to main content
SharePoint

Skip Navigation LinksIcerik-Detay
Home

GÜNLÜK PİYASA YORUMU

02.01.2019 - 10:17:35

Usd/TL

 

ABD'de hükümetin kapalı olması ve Fed'in faiz artışlarında yavaşlanma olacağı yönündeki beklentiler doları geriletti.Bugün veri akışının sakin olduğu bir gündeyiz. Yurtiçinde İmalat PMI verisini takip edeceğiz. Yarın itibariyle volatilitenin artmasını bekleyebiliriz. Yarın yurtiçinde enflasyon verileri takip edilecekken, ABD tarafında istihdam ise istihdam piyasasına yönelik veriler ön plana çıkacak.

 

Eur/Usd

 

Parite 2019 İtalya devlet bütçesinin İtalyan Meclisi'nde yapulan oylama ile kabul edilmesinin ardından yukarı yönlü potansiyelini korumaya devam ediyor. Parite üzerinde belirsizlik yaratan Brexit sürecine yönelik haber akışı ise takip ediliyor. Dolar endeksindeki gerilemenin de paritedeki yukarı yönlü hareketleri desteklediğini söyleyebiliriz. Dolar endeksi şu an itibariyle 95,857 seviyesinde yer alıyor.

 

Altın

 

Ons altın 1286,14 dolar seviyesinde yer alırken, gram altın 217,57 TL seviyesinde güne başladı. ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki ve dolar endeksindeki geri çekilme sarı metaldeki yükselişi destekler nitelikte yer alıyor. ABD 10 yıllık tahvil faizi %2,68 seviyesinde yer almakta.

 

Veri Akışı

 

ÜlkeSaatVeriBeklenenBir Önceki
Türkiye10:00İmalat PMI 44,7
Euro Bölgesi12:00İmalat Satın Alma Müdürleri Endeksi (PMI)51,451,4
İngiltere12:30İmalat Satın Alma Müdürleri Endeksi (PMI)52,653,1
ABD17:45Üretim Satın Alma Müdürleri Endeksi (PMI)53,953,9

 

 

Burada belirtilen bilgiler, Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş tarafından, güvenilirliğine ve doğruluğuna inanılan kaynaklardan, okuyucuyu bilgilendirmek amacıyla derlenmiştir. Resmi kaynaklardan alınan bilgilere dayalı yapılan yorumlar ve tahminler, o tarihteki kanımızı yansıtmaktaysa da bu bilgiler, hiçbir şekilde yatırım danışmanlığı faaliyeti olarak değerlendirilemeyecektir. Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. söz konusu kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve bu bilgilerin kullanılmasından doğabilecek zararlardan dolayı, hiçbir sorumluluk kabul etmez. İşbu rapor içerisindeki bilgilere ait telif hakkı kendimize ait olup, üçüncü kişilerce izinsiz kullanılamaz, çoğaltılamaz veya kopyalanamaz