Skip Ribbon Commands
Skip to main content
SharePoint

Skip Navigation LinksIcerik-Detay
Home

GÜNLÜK PİYASA YORUMU

28.01.2019 - 10:26:30

Usd/TL

Fed'in beklenenden daha hızlı bir şekilde bilanço küçülteceği yönündeki haberlerin etkisiyle dolar endeksinde geri çekilme takip ettik. Cuma günü 96,676 seviyelerinde olan dolar endeksi 95,738 seviyesine doğru geri çekildi. ABD Dolarının küresel olarak değer kaybetmesi kur tarafında rahatlama yarattı. Dolar/tl kuru şu an itibariyle 5,2640 seviyesinde yer almakta.

Bugün veri takvimi sakin. Hafta genelinde ABD tarafında veri takvimi yoğun. Çarşamba günü ABD tarafında faiz kararını takip edeceğiz. Faizlerde bir değişiklik beklenmiyor. Aynı zamanda büyüme ve istihdam piyasasına yönelik veriler de takibimizde olacak.

 

Eur/Usd

Dolar endeksindeki geri çekilme paritede yukarı yönlü harekete neden oldu. Bugün TSİ 17:00'da ECB Başkanı Draghi'nin açıklamaları parite üzerinde harekete neden olabilir. Yarın ise odak noktamızda May'in B Planının oylaması olacak.

 

Altın

Ons altın 1301,70 dolar seviyesinde yer alırken, gram altın 218,95 TL seviyesinde yer alıyor. Fed'in beklenenden daha hızlı bir şekilde bilanço küçülteceği yönündeki haberler sarı metali destekledi. Aynı zamanda 35 gündür kapalı olan federal hükümetin açılacağı yönünde uzlaşı sağlandı, ama Trump'ın sınır duvarında anlaşma sağlanmadığı takdirde federal hükümetin tekrar kapanacağı yönündeki yorumları güvenli liman olan sarı metali desteklemekte.

 

Veri Akışı

 

ÜlkeSaatVeriBeklenenBir Önceki
Euro Bölgesi17:00ECB Başkanı Draghi'nin Konuşması  
İngiltere17:30İngiltere Merkez Bankası Başkanı Carney'in Konuşması  

 

YASAL UYARI:

"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."