Skip Ribbon Commands
Skip to main content
SharePoint

Skip Navigation LinksIcerik-Detay
Home

GÜNLÜK PİYASA YORUMU

08.02.2019 - 10:45:35

Usd/TL

Dolar endeksindeki güçlenme kurda yönü yukarı çevirdi. Bu sabah itibariyle dolar endeksi 96,565 seviyesinde yer alıyor. Endeksteki güçlenme ile birlikte dolar/tl kuru 5,29 seviyesinin üzerini test etti.

ABD Başkanı Trump, Çin Devlet Başkanı Xi ile şubat ayında görüşmeyeceğini ifade etti. Böylece piyasada ABD ve Çin ticaret görüşmelerine yönelik küresel piyasalarda olumsuz bir hava oluştu. Euro Bölgesi'nde ise büyüme beklentilerinin aşağı yönlü revize edilmesi güvenli liman olarak ABD dolarını ön plana çıkardı. Bugün hem yurtiçinde hem de ABD tarafında veri takvimi sakin.

 

Eur/Usd

Dün Avrupa Birliği Komisyonu, ekonomik tahminler raporunu yayımladı. AB için büyüme tahmini 2019 için %1,9'dan %1,3'e ve 2020 için %1,7'den %1,6 seviyesine indirildi. Almanya, Fransa, İtalya ve İngiltere'nin büyüme tahminleri de aşağıı yönlü revize edildi. Rapordan da anlaşılacağı üzere Euro Bölgesi'ne ait endişeler mevcut. Brexit'e yönelik nihai bir sonuca ulaşılamaması da Euro üzerinde baskı oluşturan bir diğer unsur olarak yer alıyor. Tüm bu gelişmeler ile paritede dün baskı devam etti. Bugün veri takvimi sakin. Haber akışı devam edilecek.

 

Altın

Ons altın 1308,17 dolar seviyesinde güne başlarken, gram altın 220,0 TL seviyesinde güne başladı. Veri takvimi açısından bugün sakin. Dolar endeksindeki hareket yakından takip edilecek.

 

Veri Akışı

 

ÜlkeSaatVeriBeklenenBir Önceki
Almanya10:00Ticaret Dengesi (Aralık)%0,2-%1,6
ABD20:00WASDE Raporu  

 

YASAL UYARI:

"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."