İşlem Çeşitliliği

Gram üzerinden kıymetli maden işlemi yapabilme imkanı sadece TFXTARGET ile sizlere sunulmaktadır. Arzu ederseniz Gümüş ve Altın işlemleriniz için Türk Lirası, Amerikan Doları ya da Euro üzerinden emir verebilir ya da anında hesabınız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Kıymetli Maden dahil 35 farklı döviz çifti ile piyasa fiyatları üzerinden işlem yapabileceğiniz gibi sisteme limit/stop emir de bırakabilirsiniz. Emir fiyatınız ile piyasa fiyatı eşitlendiği koşullarda hesabınız sistem tarafından sorgulanır ve cari hesabınızda bakiyenizin yeterli olması durumunda işleminiz gerçekleşir.

TFXTARGET ile banka şubelerine ya da birimlerine gereksinim duymadan tüm döviz işlemlerinizi bir platform üzerinden yapmanızı sağlamak için sizlere hizmet vermektedir. Bu nedenle, adınıza belirlenmiş limitler dahilinde, gün içinde gerçekleştirmek üzere kur rezervasyonu oluşturabiliceğiniz modülümüz özellikle tüzel müşterilerimizin beğenisine sunulmuştur. Gün içinde bağladığınız Kur rezervasyonlarınızı yine platform içinde bulunan pozisyonlar penceresinde izleyebilir ve hesabınız müsait olduğu anda kullanabilirsiniz.

Forward İşlemleri

Forward, vadeli olarak yapılan ve içinde kur riski bulunduran ticari işlerde oluşabilicek kur riskini azaltmak için kullanılmaktadır. Yüklü operasyonel yapısı gereği şube üzerinden yapılan bir işlem olarak bilinen Forward artık TFXTARGET’da.

Türkiye Finans Katılım Bankasının sağladığı limit ile 365 gün vadeye kadar forward işlemlerinizi çok rahat bir şekilde yapabileceksiniz. Üstelik bu işlemlerinizi yaparken hiç bir adımında şubeye ihtiyaç duymayacaksınız. 5 gün 24 saat açık olan TFXTARGET, forward işlemlerinde de zaman sınırı olmaksızın çalışmaya devam edecek. Böylelikle günün herhangi bir saatinde istediğiniz kur çiftinde, istediğiniz vadenin fiyatını anında görebilecek ve limitiniz dahilinde işleminizi yapabileceksiniz. Vade sonu geldiğinde sistem sizin adınıza gün içinde iki defa forward pozisyonunuzu kullanmayı deneyecek, cari hesabınız müsait ise işleminizi tamamlayacak ve sizi işlem yükünden kurtarcaktır. Eğer bu denemeler sırasında cari hesabınız müsait değil ise gün sonuna kadar kendiniz de forward pozisyonunuzu kullanabileceksiniz.

Aynı anda 12 farklı vadenin fiyatını izeleyebileceğiniz TFXTARGET’da Forward işlem tutarınızı belirleyip vadeyi seçmeniz yeterli. Forward pozisyonunuz anında açılacaktır. Forward işlemleri TFXTARGET üzerinden yapmak için size en yakın şubeye başvurmanız yeterlidir.

Grafik Uygulaması

TFXTARGET ile ürün grafiklerini izleyebilir ve grafik üzerinden emir bırakabilirsiniz. Önde gelen Grafik Uygulaması firmalarından IT Trading (www.ittrading.com) ile yapılan anlaşma ile TFXTARGET içinde grafik bölümü açılmıştır. Birçok üründe geriye dönük (4 yıllık tarihsel) data mevcuttur. İstediğiniz zaman aralığı ve fiyat sıklık derecesinde inceleme yapabilirsiniz.

Grafik üzerinde piyasada kullanılan tüm analiz araçları mevcut olmasının yanı sıra profesyonel kullanıcıların ihtiyaç duyabileceği gelişmiş analiz araçları da vardır. Özellikle grafik üzerinden emir girişi ve güncellemesine izin veren yapısı uygulamayı rakiplerinden ayıran en etkili özelliğidir. Arzu edililir ise verilen tüm emirler grafik üzerinden takip edilebilmektedir.

NEO40 grafikten bağımsız olarak çalışan ve kendi içinde oluşturduğu algoritma ile tarihsel verileri inceleyen bir yapıya sahiptir. Arka tarafında çalışan güçlü veri analiz yeteneği sayesinde NEO40 kullanıcılara piyasayı yorumlamada önemli ölçüde bilgi desteği vermektedir. Piyasa trendinin gücü ve niteliğini inceledikten sonra zarar durdurma seviyelerini de kullanıcıya gösteren NEO40, kullanıcıların herhangi bir zaman aralığında piyasayı yorumlamalarına yardımcı oluyor.

Grafik uygulamasının diğer bir aracı ise candlestick grafiktir. Daha çok profesyonel kullanıcılara hitap eden araç, kendi içinde saklı yüzlerce inceleme şablonunun kullanılmasını sağlar.

Grafik uygulamasını kullanmak için lütfen şubeniz ile iletişime geçiniz.