​​

Genel Bilgi​

 • Kaldıraçlı olarak işlem yapabilir miyim?

  ​Hayır. Sadece vadesiz hesabınızdaki bakiye ile işlem yapabilirsiniz.

 • TFXTARGET'ın kaç modülü bulunmaktadır?

  ​TFXTARGET’ın üç modülü mevcuttur. Arbitraj modülünde hesabınızdaki bakiye kadar işlem yapabilirsiniz. Teminatlı İşlem modülünde limitinize istinaden gün içinde kullanmak üzere kur referansı oluşturabilirsiniz. Forward modülü ise ileri vadeli kur bağlayabilme imkanı sağlamaktadır.

 • Döviz alım ve satım kurları arasındaki marjlar sabit değil. Gün içinde değişiklik gösteriyor.

  ​Doğru. TFX Target fiyatlar piyasa likiditesine göre şekillenmektedir. Bu yüzden alış satış arasındaki fark sabit değildir.

 • Özellikle saat 20:00'den sonra içinde TRY barındıran döviz çiftlerinde alım satım marjları çok açılıyor. Bu kurlar piyasa kurları mıdır?

  ​Evet. Özellikle TRY kurlarında belirleyici piyasa Türkiye piyasası olduğu için, Türkiye’nin kapalı olduğu durumlarda likiditeye bağlı olarak spreadler genişleme görülebilir.

 • İşlem yaptıktan ne kadar süre sonra hesabından para çekebilirim ?

  ​TFXTARGET ile yapılan işlemlerin tamamı hesaben yapılmaktadırBu nedenle arzu ettiğiniz heran hesabınızdan bakiye çekebilirisiniz. Yüksek tutarlar için şubeniz ile irtibata geçmenizi rica ederiz.

 • Resmi tatillerde de işlem yapabilir miyim?

  ​Evet, hesaplarınız müsait olduğu sürece TFX Target üzerinden 5/24 işlem yapabilirsiniz. Herhangi bir tatile bağlı olarak işlem yapılamayacak döviz çiftleri TFX Target tarafından tüm müşterilere bildirilmektedir.

 • Vadeli olarak işlem yapabilir miyim?

  Evet.Türkiye Finans Katılım Bankasının sağladığı limitler dahilinde 365 gün vadeye kadar forward işlemlerinizi çok rahat bir şekilde yapabileceksiniz

 • Emir giriş ekranında bazı kısaltmalar var (İ.E.K.G,  G.İ.G. ÖZEL) . Bunlar ne anlama geliyor?

  - İ.E.K.G. İptal Edilene Kadar Geçerli     Siz iptal etmediğiniz sürece yaşayan emir tipidir.

  - G.İ.G. Gün İçinde Geçerli                     Emirin verildiği gün saat 23:50'ye kadar yaşayan emirdir.

  - ÖZEL.                                                     Kullanıcı tarafından belirlenen tarih ve saate kadar geçerli.

   

 • TFXTARGET'taki fiyatlar neden piyasadan farklıdır?

  Her bir para birimin belli bir takas tarihi vardır. Takas tarihinden kasıt,  işleme bağlı olarak para birimlerinin değiş tokuş tarihidir. Ancak TFXTARGET sisteminde işlemler anında hesaba yansıtıldığı için takas tarihinin fiyatları, BUGÜN (işlem günü tarihi) tarihine iskonto edilerek gösterilmektedir. Piyasada fiyat gösterimi yapan siteler hesaben işlem yapmadıkları için fiyatları  iskonto yapma gereği  duymazlar. Bundan dolayı ileri tarihli fiyat gösterimi yapmaktadırlar.

  Bu nedenle piyasada fiyat gösterimi yapan site ve uygulamalar ile TFXTARGET arasıda fiyat farkı var gibi gözükebilir. Ancak temelde bir fark yoktur.

 • TFXTARGET çalışma saatleri nedir?

  ​TFXTARGET 5/24 aralıksız çalışmaktadır. Pazartesi sabahı saat 01:00'de açılan sistem cuma saat 23:59 da kapanmaktadır.