Skip Ribbon Commands
Skip to main content
SharePoint

Skip Navigation LinksIcerik-Detay
Home

GÜNLÜK PİYASA YORUMU

27.02.2019 - 09:47:26

Usd/TL

Dün Fed Başkanı Powell'ın açıklamalarını takip ettik.Powell'ın söylemlerinde bir değişiklik olmadı. Faiz artırımları konusunda sabırlı olunacağını yinelerken, ekonomik koşulların sağlıklı olduğunu ama geçtiğimiz birkaç ayda bazı karışık sinyallerin görüldüğünü ifade etti Dolar endeksi geri çekilme ile birlikte 96,154 seviyesinde yer alırken, ABD 10 yıllık tahvil faizi 2,632 seviyesinde yer alıyor.  Bugün yine Fed Başkanı Powell'ın Finansal Hizmetler Komitesi'ndeki konuşmasını takip edeceğiz. Aynı zamanda ABD Başkanı Trump ve Kuzey Kore Lideri Kim Jong-Un'un görüşmesini takip edeceğiz. Yurtiçinde bir veri akışı bulunmuyor haber akışı takip edilecek.

 

Eur/Usd

Powell'ın açıklamaları sonrasında dolar endeksindeki geri çekilme ile birlikte parite 1,1400 seviyesine doğru yükseliş kaydetti. Dün Brexit sürecine yönelik gelişmeleri de takip ettik. May elindeki anlaşmasının son halini 12 Mart tarihinde oylamaya sunacak. Parlamentoda onay verilmemesi durumunda AB'den anlaşma olmadan ayrılma önergesi 13 Mart tarihinde milletvekilleri tarafından oylanacak. Anlaşmasız ayrılmaya onay verilmediği takdirde ise Brexit'in kısa süreli ertelenmesine yönelik taslak ise 14 Mart tarihinde oylanacak. Yani parite önümüzdeki dönemde de Brexit kaynaklı hareketli günler geçirebilir.

 

Altın

Ons altın 1327,03 dolar seviyesinde yer alırken, gram altın 224,89 TL seviyesinde yer alıyor. Brexit sürecinde hala nihai bir sonuca ulaşılamaması sarı metalin temkinli duruşunu destekliyor. Aynı zamanda Hindistan Pakistan arasındaki gerilim güvenli limanı ön plana çıkartabilir.

 

Veri Akışı

ÜlkeSaatVeriBeklenenBir Önceki
Euro Bölgesi11:30ECB'den Coeure'nin Konuşması  
İngiltere12:30Brüt Mortgage Onayları38,5K38,8K
Almanya13:00BUBA Başkanı Weidmann'ın Konuşması  
ABD16:30Mal Ticaret Dengesi (Aralık) -77,25B
ABD18:00Fabrika Siparişleri (Aylık) (Aralık)%1,5-%0,6
ABD18:00Fed Başkanı Powell'ın Yorumları  
ABD18:00Askıdaki Konut Satışları (Aylık) (Ocak)%0,8-%2,2

 

YASAL UYARI:

"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."