Skip Ribbon Commands
Skip to main content
SharePoint

Skip Navigation LinksIcerik-Detay
Home

GÜNLÜK PİYASA YORUMU

04.03.2019 - 09:12:31

Usd/TL

Haftanın son işlem gününde ABD'nin Türkiye'nin Rusya ile olan  S-400 anlaşmasından vazgeçmesi karşılığında Patriot füze sistemlerini teslim etme yönündeki teklifinin Ankara tarafından reddedildiği yönündeki haber akışı ile birlikte Dolar/Tl 5,40 seviyesini test etti. Bugün yurtiçinde enflasyon rakamlarını rakip ettik. Veri beklentiden iyi geldi.Veri ile birlikte kurda bir miktar aşağı yönlü hareket takip ettik. Bugün aynı zamanda ABD'nin Suriye özel temsilcisi James Jeffrey'in  Türkiye'ye gelmesi bekleniyor. Çarşamba günü ise Para Politikası Kurulu Toplantı Kararı'nı takip edeceğiz.

 

Eur/Usd

ABD Başkanı Donald Trump, Fed'i eleştirmeye devam ediyor. Trump, Fed'in sıkı para politikasının ABD'nin rekabet gücünü zedelediğini ifade etti. Dolar endeksi bu sabah Cuma gününe kıyasla düşüşle 96,443 seviyesinde yer alıyor. Bu hafta  Perşembe günü Euro Bölgesi'nde faiz karar ve büyüme rakamlarını takip edeceğiz. Aynı zamanda Brexit sürecine yönelik gelişmeler de takibimizde olacak.

 

Altın

Ons altın 1294,37 dolar seviyesinde yer alırken, gram altın 222,50 TL seviyesinde yer alıyor. Haftanın son işlem gününde sarı metal satış baskısıyla geri çekildi. Bugün yine küresel riskler takibimizde olacak.

 

Veri Akışı

 

ÜlkeSaatVeriBeklenenBir Önceki
Türkiye10:00TÜFE (Aylık) (Şubat)%0,40%1,06
Türkiye10:00TÜFE (Yıllık) (Şubat)%19,90%20,35
Türkiye10:00ÜFE (Aylık) (Şubat) %0,45
Türkiye10:00ÜFE (Yıllık) (Şubat) %32,93
İngiltere12:30İnşaat Satın Alma Müdürleri Endeksi (PMI) (Şubat)50,350,6

 

YASAL UYARI:

"Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir."